جستجو
Filters
شماره تماس: 47764 - 021
Close

روانشناسی فروش حرفه ای در بازار ایران اثر دکتر روح الله هادوی نیا - مدیریت ذهن

روانشناسی فروش حرفه ای در بازار ایران اثر دکتر روح الله هادوی نیا -  مدیریت ذهن

اولین تکنیکی که شما با خواندن این کتاب یاد خواهید گرفت مهارت های مدیریت ذهن میباشد. به قابلیت مدیریت کردن افکار و باورها مدیریت ذهن میگویند.

راهکار های مختلفی برای مدیریت ذهن وجود دارند که در کتاب روانشناسی فروش حرفه ای ۷ مورد آن برای شما به نگارش درآمده است.

1. نگرش مثبت

نگرش شما میتواند سرنوشت،‌ کیفیت زندگی و موفقیت های فروش شما را تعیین کند. کیفیت نگرش شما بر زندگیتان تاثیر میگذارد. این مبحث بخش انسانی کسب و کار را با مشخصات فروش حرفه ای یکپارچه میکند و انسجام بین آن را مشخص میکند. تکنیک های فروش به تنهایی یک انسان را یه یک ریات تبدیل میکند. نگرش مثبت، یک رویکرد انسانی نسبت به مشتریان در فروشندگان ایجاد میکند. نگرش مثبت به شما نیرو میدهد تا سطوح جدیدی از موفقیت را هم از نظر شخصی و هم از لحاظ کاری کسب کنید. حوزه ادراک شما و اینکه چگونه به دنیای پیرامون خود نگاه میکنید نگرش شما را تعیین میکند.

۲- شما کدام نیمه لیوان را میبینید؟

آیا شما وقتی که از پنجره به بیرون نگاه میکنید منظره ی زیبای بیرون را میبینید یا پنجره ی کثیف را؟

آیا شما گل های کنار جوی آب را میبینید یا کثیفی داخل جوی را؟

در هر کاری قبل ازاینکه جنبه های منفی آن را ببینید سعی کنید اول جنبه های مثبت آن را ببینید.

۳- موفقیت و پیروزی از درون آغاز میشود

انسان ها دارای ۲ ضمیر هستند،‌ ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه ضمیر انسان مانند کوه یخ شناور در آب میباشد که یک سوم آن بیرون آب و قابل رویت است و بخش اعظم آن داخل آب و غیرقابل رویت است، یک سوم بیرون آب همان ضمیر خودآگاه ما میباشد. ما به صورت روزمره در مواجه با مسائل، مشکلات و تصمیمات به صورت خودآگاه و هوشیارانه تصمیم گیری میکنیم. اما ضمیر ناخودآگاه ما که همان دو سوم غیرقابل رویت میباشد، مثل کامپیوتری میماند که ما به آن اطلاعات وارد میکنیم و کامپیوتر همان اطلاعات را پردازش میکند و به ما تحویل میدهد و هیچگونه دخل و تصرفی در آن نمیکند، به عبارتی ضمیر ناخودآگاه دارای شعور نیست که اگر ما اطلاعات غلط به آن بدهیم آنرا تصحیح کند، بلکه همانند یک کامپیوتر همان اطلاعات غلط را به ما پس میدهد.بنابراین ما میتوانیم ضمیر ناخودآگاه خود را با دادن اطلاعات صحیح برنامه ریزی کنیم و از آن نتیجه مثبت بگیریم.

۴-برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه:

اساس برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ایمان و باورهای درونی است و این باور های مثبت و منفی ما هست که پیروزی و شکست مارا تضمین میکند.برای اینکه به درک درستی از این مطلب برسید ابتدا به گذشته خود رجوع کنید و تجارب، موفقیت ها و یا شکست های خودتان را مرور کنید. هرگاه کاری را با ایمان کامل به موفقیت آن شروع کردید و هیچ شک و دودلی نسبت به موفقیت آن نداشتید حتما پیروز شدید یا بالعکس هرگاه کاری را با اطمینان کامل به موفقیت آن آغاز نکردید مطمئنا یا شکست خورده اید یا به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید یا به عبارتی جو کاشته گندم درو نمیکنه.

۵- دنیای بیرون انعکاسی از دنیای درون شماست:

شما در مورد خودتان چگونه فکر میکنید؟ جالب است بدانید که شما همان چیزی میشوید که همواره بدان می اندیشید،‌ یعنی این که دنیای بیرونی شما نهایتاً مطابق دنیای درونی تان میشود.اگر شما طرز تفکرتان را نسبت خودتان و دنیای اطرافتان تغییر دهید کل زندگیتان متحول میشود.

۶- از خود توقع موفقیت داشته باشید:

تحقیقات روانشناسان در طی پنج دهه اخیر نشان میدهد،‌ هنگامی که با اطمینان کامل از خودتان توقع پیروزی و موفقیت دارید نسبت به خودتان خوشبین خواهید شد و این مثبت نگری، تاثیر بسزایی بر روی شما و اطرافیانتان خواهد گذاشت. هرچیزی که انتظارش را داشته باشید برایتان اتفاق خواهد افتاد و این قانون جذب است، براساس این قانون اگر ما دائم به یک چیزی فکر کنیم و آن را در ذهنمان تجسم کنیم بالاخره اتفاق خواهد افتاد. به یاد داشته باشید که واقعیات زندگی تبلور رویاهای شما هستند و انتظاراتتان شما را قادر خواهد ساخت که ضمیر ناخودآگاه مشتری را تحت تاثیر قرار دهید تا از شما خرید کند.

۷- مواظب باشید افکار منفی در ذهن شما تثبیت نشوند:

تمام افکار هوشیار و تجارب روزانه ما اعم از مثبت و یا منفی در ساختن ضمیر ناخودآگاه تشریک مساعی دارند. ضمیر ناخودآگاه تصویری فکر میکند یعنی ما همان میشویم که در ذهنمان تصویر آنرا میبینیم. اگر به شکست فکر کنیم شکست میخوریم و اگر به موفقیت فکر کنیم موفق میشویم. به یاد داشته باشید هر تصویری را که به کامپیوتر ضمیر ناخوداگاه خود داده اید همان را برایتان پرینت میگیرد. پس چه بهتر که تصویری از یک فروشنده ی متحول شده و بسیار موفق و استثنائی که انسان دیگری شده است را در ضمیر ناخودآگاهمان ترسیم کنیم. پرینت این تصویر بسیار زیبا، جذاب و دیدنی خواهد بود.

انصراف از نظر